Antyapps

Czółko: imprezowa pozycja obowiązkowa

Antyapps
Czółko: imprezowa pozycja obowiązkowa
2

Zespołowe gry imprezowe przeżywają swój renesans, podobnie zresztą jak planszówki. No bo ile można tańczyć czy siedzieć przy stole zajadając chipsy, kiedy można rywalizować z przyjaciółmi i bawić się jeszcze lepiej? W dobie rozwoju technologicznego korzystanie z takich gier jest jeszcze łatwiejs...

Zespołowe gry imprezowe przeżywają swój renesans, podobnie zresztą jak planszówki. No bo ile można tańczyć czy siedzieć przy stole zajadając chipsy, kiedy można rywalizować z przyjaciółmi i bawić się jeszcze lepiej? W dobie rozwoju technologicznego korzystanie z takich gier jest jeszcze łatwiejsze, bo wszystkie możemy mieć w zasięgu ręki (dosłownie!). Sylwester zbliża się wielkimi krokami, warto więc zebrać kilka sprawdzonych pozycji, by zabłysnąć w towarzystwie umiejętnością animacji współimprezowiczów. Poznajcie Czółko, wirtualne kalambury.

Idąc w dół strony głównej aplikacji, przeglądamy kategorie. Do wyboru mamy między innymi książki, gry, super bohaterowie, jedzenie i napoje czy geografię. Jednym z zabawniejszych działów jest "Zanuć", w którym wygraną zagwarantuje dobre zanucenie podanej piosenki. Najlepsza zabawa zaczyna się w momencie, gdy okazuje się, że nikt z grupy nie jest nazbyt muzykalny. To duże wyzwanie dla wszystkich! Niestety, większość z nich jest płatna (niecałe 4 złote za jedną lub 19,99 złotych za pakiet wszystkich), istnieje jednak opcja zagrania w jedną rundę w zamian za obejrzenie dwóch kilkunastosekundowych reklam.

Przejdźmy zatem do samej zabawy. Po wybraniu dowolnej kategorii pojawia się krótka instrukcja: by zagrać, przyłóż telefon do czoła, ekranem do reszty zebranych. Najpierw jednak należy zdecydować, czy gra polegać będzie na opowiadaniu czy pokazywaniu (w pierwszej opcji mamy 30 sekund na odgadnięcie hasła, w drugiej - 90 sekund). Publiczność zobaczy na wyświetlaczu hasło, które my będziemy musieli zgadnąć wysłuchując lub obserwując ich wskazówki. Jeśli uda nam się w ustalonym czasie trafić, przechylamy telefon i zyskujemy punkt. W sytuacji, gdy hasło jest zbyt trudne i któraś ze stron zrezygnuje z gry, wtedy stukamy palcem w ekran i przechodzimy do kolejnego tytułu, postaci czy zjawiska. Po dwóch "pasach" z rzędu runda się kończy; podobnie dzieje się, gdy minie czas wyznaczony na odgadnięcie hasła.

Mogę zapewnić, że produkcja zagwarantuje świetną zabawę na długie godziny, bo, jak twierdzą twórcy, gra zawiera aż 4500 haseł. Jednak przyznam szczerze, że opcja "na opowiadanie" jest zdecydowanie zbyt łatwa, bo nie ma żadnych wytycznych co do używanych słów. Polecam więc ustalić zasady przed rozpoczęciem gry, gdyż w tym przypadku może się ona za szybko skończyć. Jeśli chodzi o oprawę graficzną, to ta jest całkiem przyjemna, choć bardzo prosta. Aplikacja zmusza graczy do myślenia i otworzenia się na kreatywne pomysły, bo im trudniejsze skojarzenia będziemy wymyślać, tym zabawa okaże się lepsza. Czółko powinno absolutnie stać się punktem obowiązkowym każdej karnawałowej imprezy.

Aplikacja dostępna jest za darmo wyłącznie na urządzenia z systemem Android.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu