Antyapps

W MealPlanner szybko i wygodnie rozpiszecie posiłki na cały tydzień

Antyapps
W MealPlanner szybko i wygodnie rozpiszecie posiłki na cały tydzień
0

Szukacie narzędzia, w którym w komfortowy sposób stworzycie kompletny jadłospis na cały tydzień? Darmowa aplikacja MealPlanner to wyspecjalizowany w notowaniu posiłków program, który może wam ułatwić życie. Teoretycznie wszystko da się zapisać w notatniku. Listy zakupów, sprawunki czy przypom...

Szukacie narzędzia, w którym w komfortowy sposób stworzycie kompletny jadłospis na cały tydzień? Darmowa aplikacja MealPlanner to wyspecjalizowany w notowaniu posiłków program, który może wam ułatwić życie.

Teoretycznie wszystko da się zapisać w notatniku. Listy zakupów, sprawunki czy przypomnienia – te wszystkie zapiski w pośpiechu często lądują właśnie tam. Dlaczego więc na rynku obecnych jest tyle aplikacji, które specjalizują się tylko w jednym z tych przypadków? Profesjonalne programy mają często pewną przewagę nad narzędziami, które mają służyć do wszystkiego. Tak jest też w przypadku MealPlanner, gdzie główną zaletą jest porządek.

Jako że MealPlanner służy tylko i wyłącznie do planowania tygodniowych posiłków, wszystko jest tutaj na swoim miejscu. To dobre wyjście zwłaszcza dla perfekcjonistów: nie trzeba dopasowywać kolumn w notatniku ani co tydzień rozrysowywać tych samych schematów. W tej aplikacji z góry ustalone jest, że każdy z siedmiu dni ma zawierać po kilka posiłków.

Tu należałoby wspomnieć, że MealPlanner nie zostało przetłumaczone na język polski. Obsługa tego programu jest jednak na tyle prosta i intuicyjna, że przy znajomości angielskich nazw dni tygodnia wszystko da się bez problemu ogarnąć – zwłaszcza że nazwy dań wpisuje się własnoręcznie.

Baza posiłków to kolejny atut tego programu.

Od poniedziałku do piątku na śniadanie szykujecie owsiankę? W MealPlanner nie tylko zapiszecie przepis na jej własną ulubioną wersję, ale aplikacja przygotuje również listę zakupów na bazie podanych składników. To rozwiązanie dostępne jest jednak tylko dla użytkowników planu premium, który kosztuje około sześciu złotych.

Wersja płatna oferuje zresztą jeszcze kilka udogodnień. Wśród nich jest na przykład możliwość zmiany pierwszego dnia tygodnia (co wygląda trochę śmiesznie). Poza tym, za MealPlanner trzeba zapłacić także żeby wyjść poza schemat trzech posiłków w ciągu dnia. W wersji podstawowej na dobę przypadają tylko śniadanie, obiad i kolacja, które wciąż składać się mogą z kilku dań.

To wszystko skutkuje tym, że w wydaniu bezpłatnym MealPlanner da się w zasadzie tylko notować posiłki i zapisywać przepisy. Jeśli więc potrzebujecie narzędzia tylko do przechowywania tych danych w jednym miejscu, ta aplikacja powinna się sprawdzić. W innym przypadku konieczne będzie wykupienie planu premium, które jednak ogromnym wydatkiem ciągle nie jest.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu