Bijatyki to domena automatów i konsol jednak od czasu pojawienia się na rynku urządzeń z ekranami dotykowymi, twórcy wciąż próbują zaskoczyć nas porządną grą tego gatunku, która odnajdzie się na urządzeniach mobilnych. Dziś mamy dla was krótkie zestawienie gier w których naszym głównym zadaniem będzie walka: na pięści, miecze i… warzywa.
The Rythm Of Fighters
Zaczynamy dość nietypowo. The Ryth Of Fighters to połączenie gry muzycznej i bijatyki. Całość podano w retro-rozpikselowanej oprawie, która przypomina nieco starego Street Fightera. Naszym zadaniem jest uderzanie w ekran w rytm muzyki lub przeciąganie we wskazanym kierunku wskazanych obiektów. Wszystko musi odbywać się oczywiście „pod beat”, który słyszymy z głośników. Im lepiej skoordynujemy ruchy z muzyką, tym skuteczniejsze ciosy zastosuje nasz zawodnik.
Fightback
Fightback przypomina mi trójwymiarowe, „chodzone” bijatyki z końca lat 90., które nieraz pochłaniały długie godziny grania. Jak przystało na tego typu gierki, w walce, poza naszymi kończynami, pomoże nam najróżniejsza broń. Będziemy mogli skorzystać z kijów bejsbolowych lub maczet odebranych przeciwnikom lub broń palna, którą możemy kupić przed każdą misją. Nie zabrakło również power-upów oraz możliwości rozwoju naszej postaci wraz ze zdobywaniem kolejnych poziomów. Jeśli lubicie bohaterów w stylu Punishera czy Duke Nukem, Jack również powinien wam się spodobać.
Shadow Fight 2
Shadow Fight 2 to przyjemna gra. Daleko jej do wysokich lotów bijatyki, zaś charakterystycznych dla systemów model F2P dość szybko pokazuje pazurki — produkcja jest jednak na tyle dopracowana, że jutro przejść obok niej obojętnie. Zarówno w AppStorze jak i na platformie Google Play można ją pobrać za darmo w wersji uniwersalnej.
Healthy Weapon
Wspomniana we wstępie marchewka pojawia się właśnie tutaj. Healthy Weapon może rozczarować wymagających graczy , jednak fani starych konsol z pewnością docenią ten tytuł. Najwięcej radości da nam z pewnością tryb dla dwóch graczy, jednak niewymagająca rozgrywka dla jednego gracza, również może posłużyć za doskonałą formę relaksu w wolnej chwili. Szukając niezobowiązującej gierki, która nie wymaga od nas nadmiernego myślenia, ten tytuł sprawdzi się jak znalazł.
Hercules
Sama rozgrywka wygląda naprawdę dobrze, jednak nieco gorzej wypada w kwestii grywalności. Zabawa już po kilku pojedynkach staje się dość monotonna i szybko może się znudzić. Hercules, mimo efektownej grafiki, nie do końca spełnił moje oczekiwania. Liczba dostępnych ataków nie jest zbyt duża, a zróżnicowanie między poszczególnymi pojedynkami jest praktycznie niedostrzegalne.
Combo Crew
ombo Crew to zamknięte areny, na których nieustannie prowadzone są pojedynki z najróżniejszej maści zbirami. Do wyboru mamy kilkoro bohaterów, którymi zmagamy się ze wszystkimi przeciwnościami i pokazujemy oprychom gdzie jest ich miejsce. Gra działa na zasadzie hord na niewielkich ringach, ale tym co najciekawsze, jest zastosowany schemat sterowania. Autorzy skusili się na system gestów, który — choć na początku sam nie mogłem w to uwierzyć — sprawdził się znakomicie.
Soul Calibur
Soul Calibur dla Androida to tak naprawdę nowe-stare wcielenie tej produkcji. Nowe, bo przystosowane do obsługi dotykiem, zoptymalizowane pod kątem Androida i dopiero co wydane. Stare, bo to jednak ta sama produkcja, co przed laty. Znajdziemy tutaj zatem ten sam klimat, identycznych bohaterów, nietknięty gameplay i wszystko to, co w zamierzchłych czasach konsoli Dreamcast tak bardzo kręciło i przykuwało do ekranu telewizora.
Fright Fight™
Szukając gierki, w której możemy zmierzyć się z żywymi przeciwnikami po drugiej stronie ekranu, na pewno warto wziąć pod uwagę Fright Fight™. Twórcy zapewniają, że niedługo pojawi się również tryb „local”, co z pewnością będzie dużym plusem, jeśli będziemy chcieli zagrać ze znajomymi.
Punch Hero
Gra prezentuje się przyzwoicie — przeciętne projekty postaci i środowiska wzbogacone są ciekawymi wstawkami z animacjami. Ciekawym patentem jest sporo możliwości edytowania wyglądu bohatera, w tym nawet dodanie naszej własnej twarzy! Dużym plusem jest także jej „ponadczasowość” — pozbawienie Punch Hero krwi i wszędobylskiego okrucieństwa/brutalności, które często są na pierwszym planie bijatyk, oraz proste sterowanie sprawiają, że przy grze mogą się bawić zarówno młodsi jak i starsi zawodnicy.
Real Boxing
Są takie gry obok których nie można przejść obojętnie. Tytuły, które stanowią pierwowzór dla całej masy naśladowców. Produkcje innowacyjne, oferujące wartość, której wcześniej próżno było szukać u konkurencji. Produkcja polskiego studia Vivid Games – Real Boxing, z całą pewnością zalicza się do wąskiego grona gier wyznaczających nowe standardy.
Tekken
Kultowe marki z konsol i pecetów stopniowo pojawiają się na smartfonach i tabletach. Jeśli jesteście fanami Tekkena, ten tytuł może was zaskoczyć. Klasyk, który rozgrzewał do czerwoności postawionego na meblościance i podłączonego do 21-calowego telewizora PSX-a, w swojej mobilnej odsłonie, okazał się być… karcianką.
Osobiście wciąż mam mieszane uczucia jeśli chodzi o bijatyki na urządzenia mobilne. Jeśli macie swoje propozycje tego typu gier, dostępnych na Androida oraz iOS, koniecznie dajcie znać w komentarzach!
Zdjęcie: Flickr