Antyapps

Cronometer -- Aplikacja do liczenia kalorii dla osób na diecie ketogenicznej

Antyapps
Cronometer -- Aplikacja do liczenia kalorii dla osób na diecie ketogenicznej
0

Zmiany zwyczajów żywieniowych wymagają odrobiny poświęcenia. Szczególnie na początku przygody z jadłospisami, liczeniem kalorii i makroskładników warto poświęcić czas na prowadzenie odpowiednich zapisków. Notatki to najlepszy sposób na to, żeby nauczyć się, jakie dania dostarczają nam odpowiednich w...

Zmiany zwyczajów żywieniowych wymagają odrobiny poświęcenia. Szczególnie na początku przygody z jadłospisami, liczeniem kalorii i makroskładników warto poświęcić czas na prowadzenie odpowiednich zapisków. Notatki to najlepszy sposób na to, żeby nauczyć się, jakie dania dostarczają nam odpowiednich wartości odżywczych. Na rynku nie brakuje aplikacji, które pozwolą nam zapisać wszystko w formie cyfrowej, skorzystać z gotowych jadłospisów i ustalić ile kalorii dziennie powinniśmy spożywać. Jednym z moich odkryć ostatnich dni jest Cronometer. Jeśli szukacie wygodnej aplikacji do zapisywania swoich posiłków, warto wziąć ten tytuł pod uwagę!

Jak większość narzędzi tego typu, po podaniu podstawowych parametrów ciała, aplikacja wygeneruje dla nas BMI i dzienne zapotrzebowanie na kalorie. Mamy tu jednak znacznie więcej opcji związanych z zapotrzebowaniem na makro i mikro składniki jedzenia, a także okna żywieniowe. Konkurencja dostępna na rynku rzadko kiedy pozwoli nam sprawdzić zawartość błonnika, witamin, wapnia lub żelaza, bez wykupywania dodatkowych abonamentów. Twórcy Cronometer wybrali jednak zupełnie inne opcje jako te, za które musimy dodatkowo zapłacić.

Aplikacja sprawdzi się wśród osób eksperymentujących z dietą ketogeniczną. Wszystko dzięki możliwości samodzielnego ustawienia procentowego zapotrzebowania na makroskładniki i inne wartości odżywcze zawarte w jedzeniu. Wszystko to wymaga oczywiście odpowiedniej wiedzy, ale zdobywając odpowiednie informacje od specjalistów, możemy z powodzeniem włączyć Cronometer do naszych działań powiązanych ze zmianami zwyczajów jedzeniowych.

Aplikacja Cronometer, jak większość narzędzi służących do liczenia kalorii, dobieranie odpowiedniej ilości makroskładników i zapisywania poszczególnych posiłków, oferuje płatną subskrypcję rozszerzającą zakres dostępnych funkcji. Mimo że darmowy wariant aplikacji oferuje rozwiązania, których nie znalazłem w bezpłatnym YAZIOO i Fitatu, działa to również w drugą stronę. To co konkurencja daje nam w abonamencie, tutaj musimy wykupić. Niestety subskrypcja na Cronometer kosztuje niebotycznie dużo pieniędzy. Rok ze wspominanym wcześniej YAZIOO kosztuje niespełna 45 złotych. Za 365 dni korzystania z Cronometer zapłacimy… 194,99... dolarów! W naszej rodzimej walucie będzie to ponad 700 złotych!

Co otrzymujemy w zamian? Brak reklam, oznaczenia czasowe dla posiłków, możliwość dzielenia dań na grupy, narzędzia pozwalające tworzyć tabele wartości odżywczych, sugestie żywieniowe dla określonych diet, udostępnianie jadłospisów i wsparcie specjalistów. Osobiście nie wyobrażam sobie jednak, żeby skorzystać z tak drogiego abonamentu dla wymienionych rozwiązań. Wciąż jednak bardzo polecam wam darmową wersję Cornometer, choćby ze względu na szczegółowe informacje o mikroskładnikach posiłków.

Aplikacja dostępna jest bezpłatnie w Google Play i App Store.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu