Antyapps

Pixolor -- Szybkie rozpoznawanie kolorów na ekranie smartfona

Antyapps
Pixolor -- Szybkie rozpoznawanie kolorów na ekranie smartfona
0

Projekty graficzne, realizowane w oparciu o konkretny brief, bardzo często wymagają działania w obrębie określonej grupy kolorów. Czasami trudno jest na oko określić z jaką barwą mamy do czynienia. W takich sytuacjach, może pomóc aplikacja. Pixolor to aplikacja, która wyświetla na ekranie naszeg...

Projekty graficzne, realizowane w oparciu o konkretny brief, bardzo często wymagają działania w obrębie określonej grupy kolorów. Czasami trudno jest na oko określić z jaką barwą mamy do czynienia. W takich sytuacjach, może pomóc aplikacja. Pixolor to aplikacja, która wyświetla na ekranie naszego smartfona specjalną, okrągłą "lupę". Z jej pomocą rozpoznamy kolor każdego piksela jaki pojawi się na wyświetlaczu, niezależnie czy poruszamy się po pulpicie, grze czy wybranej aplikacji.

Nie jestem grafikiem więc nie znam się dokładnie na kodach kolorów, jednak z tego co widzę, aplikacja rozpoznaje nazwę koloru (np. Indigo 300, Grey 200, Blue A100 itd.) a także kod RGB. To jednak nie wszystko. Projektanci aplikacji mobilnych z pewnością docenią opcję polecania najbliższych, podobnych barw, zgodnych ze standardami Material Design. Program pozwala również sprawdzić współrzędne DIP. Nie mam pojęcia co to znaczy, ale jeśli obcujecie na co dzień z grafiką komputerową, z pewnością będziecie w tej kwestii mądrzejsi ;)

Wyciągają górne menu, znajdziemy belkę Pixolor na naszym pasku powiadomień. Z tego poziomu, możemy ukryć na ekranie nasze kółko rozpoznające kolory a także w szybki sposób, udostępnić wybraną barwę dla dowolnej aplikacji, serwisu społecznościowego lub komunikatora. Klikając w belkę, przejdziemy do krótkiego menu. Oprócz informacji o Pixcolor znajdziemy tu bardzo przydatną opcję, dzięki której poznamy całą paletę barw pasujących do wybranego przez nas koloru. Myślę, że wśród grafików, właśnie ta funkcja przyda się najbardziej. Pozwoli to w szybki sposób dopasować określone barwy do projektu nad którym pracujemy.

Problem pojawia się jednak, kiedy chcemy dojechać do krawędzi ekranu. Jeśli kolor, który mamy zamiar "pobrać" z naszego pulpitu, znajduje się przy brzegu wyświetlacza, obraz wyświetlony w naszym kole, może być nieco mylący. W kole pojawia się czarny pasek, sygnalizujący, że doszliśmy już do brzegu. Zaznaczony obszar wielokrotnie zupełnie nie pokrywa się z tym miejscem w którym faktycznie się znajdujemy. Może nie brzmi to do końca jasno, ale kiedy przetestujecie aplikację, z pewnością zrozumiecie o co mi chodzi. Nie jest to może duży minus ale do takiego rozwiązania, będzie trzeba się przyzwyczaić.

Pixolor to praktyczne i proste narzędzie dla tych, którzy na co dzień mają do czynienia z grafiką komputerową. Aplikację z pewnością docenią twórcy gier i aplikacji mobilnych, choć, tak na prawdę, jej zastosowanie zależy tylko od naszej kreatywności.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu